TZB produkt

KOMFOVENT - Autodesk Revit


KOMFOVENT  - Autodesk RevitBIM a Autodesk Revit


BIM (Building Information Modeling) využíva „inteligentné“ 3D parametrické prvky dizajnérskeho softvéru Autodesk Revit so všetkými potrebnými informáciami. Údaje sú zlúčené do databáz, ktoré umožňujú kedykoľvek získať množstvo prvkov  a ich parametrov, vypočítať možné kolízie medzi jednotlivými časťami projektu, vytvoriť úseky a vizualizácie pre celú štruktúru alebo jej jednotlivé prvky. To umožňuje projektantom rôznych profesii (architekti, konštruktéri, inžinieri, špecialisti na vetranie atď.) pracovať paralelne bez obáv zo zmien alebo úprav.


KOMFOVENT plug-in


V súčasnosti sa autodesk Revit stáva populárnym a široko používaným projektovým a dokumentačným programom, ktorý je z hľadiska kvality úplne iným riešením ako predošlé návrhové programy. Spoločnosť KOMFOVENT od začiatku tohto roka ďalej zrýchľuje a zjednodušuje prácu projektantom. Spoločnosť predstavuje špeciálny doplnok  KOMFOVENT add-in  pre návrh a implementáciu vzduchotechnických jednotiek.
KOMFOVENT plug-in sa skladá z dvoch častí - Verso Pro a KOMFOVENT HUB. Na stiahnutie


 


Ako doplnok  KOMFOVENT add-in  funguje?


Verso Pro sa stal súčasťou výberu modulárnej jednotky Autodesk Revit 3D. Pri otváraní doplnku sa uvedie geografická poloha a automaticky sa načítajú klimatické údaje podľa polohy. Plug-in otvorí návrhový program Verso, kde si môžete vybrať zariadenie. Po výbere zariadenia program umožňuje exportovať do Revitu a kompletný 3D model jednotky sa načíta do prostredia Autodesk Revit. Príklad tohto modelu:Zariadenie je vybrané a popísané so všetkými požadovanými parametrami a potrebnými pripojeniami. Červená a zelená plocha v blízkosti jednotky zobrazuje minimálnu a odporúčanú servisnú plochu.


 


Komfovent HUB


Druhou časťou doplnku je KOMFOVENT HUB, ktorý obsahuje štandardné produkty ako jednotky Domekt alebo Verso standart. Keď otvoríte program, nájdete v ňom 3D základňu všetkých dostupných štandardných zariadení. Po výbere požadovaného zariadenia a stlačení tlačidla „Pridať do projektu“ sa automaticky načíta do prostredia Autodesk Revit. KOMFOVENT HUB má ešte jednu užitočnú funkciu, ktorou sú zoznamy predtým vybraných zariadení zobrazené ako „história“.

Zariadenia ako Verso Pro majú špecifické požiadavky na nastavenia, pripojenia a servisné plochy, ktoré sú popísané.Loading...